قبول پیشنهاد درمانی دندانپزشک توسط بیمار:

قبول پیشنهاد درمان توسط دندانپزشک مسئله ای بسیار مهم است که باید به آن توجه ویژه ای شود. راحت ترین راه ایجاد این روند، اعتماد سازی است. که این اعتماد با رفت آمد های مداوم و گذر زمان در بیمار ایجاد میشود. اما در شروع ایجاد رابطه چنین چیزی ممکن نیست. متن زیر به شما دندانپزشک گرامی کمک می کند تا راحت تر اعتماد سازی کنید و پیشنهادتان راحت تر توسط بیمار پذیرفته شود.

اگر میخواهیدبیماران پیشنهادات شما را خیلی راحت تر قبول کنند. یکی از بهترین روشها این است که به جای تعریف از درمان و شیوه انجام آن مزایای حاصل از درمان شما و تأثیر این درمان بر کیفیت زندگی او را ذکر کنید. بصورت کاملا واقعی و نه اغراق آمیز.

برای مثلا کامپوزیت ونیر چه کمکی به بیمارتان در بالاتر رفتن کیفیت زندگی اش می کند؟. توضیح در مورد نحوه کار و زمان و هزینه را بگذارید برای آخر کار. نتیجه کار تأثیر خیلی مهمتری بر ذهن بیمار دارد تا خصوصیات درمان. سعی کنید تصویر واضحی از بیمار در حالیکه درمان ‌شما را انجام داده و کیفیت زندگی اش بالا رفته برایش مجسم کنید. در اینصورت بیماران خیلی راحت تر درمان پیشنهادی شما را قبول. یا اگر در همان روز جواب مثبت ندهند، ذهنشان درگیر تصورات مثبتی خواهد شد که شما برایشان تجسم کردید و احتمالا به زودی به شما مراجعه خواهند کرد. 

پیشنهاد میکنم در روز اول قبل از انجام درمانی که بیمار به آن دلیل پیش شما آمده است. ابتدا از او بپرسید که آیا میخواهد بداند طرح درمان کلی برای سلامت دندانهایش چیست؟. احتمالا بیمار کمی فکر می کند و اگر جواب مثبت بود طرح درمان کلی به همراه دستاورد های این درمان بر زندگی بیمار را ذکر کنید. اگر جواب منفی بود هم چیزی از دست نمی دهید.

شاد و سلامت باشید

آرمین خجسته

مشاهده تمام مقالات مارکتینگ دندانپزشکی

دغدغه های کرونایی بیماران

سوالات بیماران در دوران کرونا زیاد تر و حساس تر میشود. پس بهتر …

لطفا سوالات خود را در زیر همین نوشته اعلام کنید تا در کمتر از ۲۴ ساعت به آن پاسخ داده شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *